21.12

Arbatos puodelis su šildytuvu puikiai tiks žiemos vakarams

Arbatos puodelis su šildytuvu neabejotinai puikiai tiks žiemos vakarams. Jo konstrukcija leidžia po juo įstumti nedidelę žvakę, vadinamąją arbatžolę. Kitas jos terminas - arbatinė lemputė. Tai leidžia palaikyti optimalią užpilo temperatūrą. Šio tipo indas paprastai būna keramikinis, nors yra ir kitokių variantų. Arbatos puodeliai su arbatos žibintuvėliu yra praktiški ir elegantiški. Jie puikiai tinka žiemos dienomis, kai labai svarbu ilgiau išlaikyti arbatą šiltą.

Kaip išsirinkti arbatinuką su arbatos šildytuvu?

Arbatos puodelį su šildytuvu reikėtų rinktis apgalvotai. Svarbios tokios savybės kaip talpa, medžiaga ir pagrindas. Esmė ta, kad indas turėtų būti pakankamai didelis, kad galėtumėte pasiekti gėrimą taip dažnai, kaip norite. Be to, galite rinktis 1300 ml arba 1000 ml talpos ąsotį, kuris puikiai tiks ypatingiems renginiams. Jei gėrimu mėgaujatės vieni, galite rinktis mažesnį modelį. Taip pat nepamirškite rinktis puodą su stabiliu pagrindu, kuris turi įtakos ne tik patogumui, bet ir saugumui, nes sumažina verdančio vandens išsiliejimo riziką.

Iš ko gali būti pagamintas šildomasis ąsotis?

Populiariausias pasirinkimas - keraminiai arbatinukai,nes jieišlaiko temperatūrąkelias valandas. Be to, jie yra itin estetiški, todėl taps papildoma svetainės, kurioje mėgaujatės gėrimu, puošmena. Prie tokių modelių dažnai lengva priderinti puodelius. Kitas pasirinkimas - ketaus šildomieji ąsočiai. Šis pasiūlymas ilgai išlaikys savo išvaizdą, nes ne tik ilgai optimaliai palaiko temperatūrą, bet ir yra atsparus pažeidimams. Ketaus medžiaga tinka juodajai ir žaliajai arbatai ruošti, nes ji nekeičia spalvos. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad, patekus į šiltą vandenį, gali atsirasti nedidelis, bet juntamas poskonis.

Prieš naudodami indą pirmą kartą, užpilkite jį verdančiu vandeniu ir išdžiovinkite, kad nerūdytų. Taip pat atsisakykite plovimo indaplovėje. Kitas galimas pasirinkimas - stikliniai arbatinukai su arbatos šildytuvu, ypač tinkami į užpilą įmaišyti gėlių ar vaisių gabalėlių. Labiausiai paplitę modeliai yra tie, kurie turi užvirintuvą - pavyzdžiui, plunžerį. Tai leidžia užpilą į puodelį supilti be tirščių.

Kokius indus galite rinktis?

Jau išvardijome įvairias medžiagas, iš kurių galima pagaminti arbatinukus su šildytuvu, kurie puikiai tiks arbatai patiekti žiemos vakarais. Raginame rinktis modelius su patogia rankenėle, kad užpilo pilstymas būtų lengvesnis. Dėl žvakės liepsnos šiltu gėrimu galėsite mėgautis kur kas ilgiau. Atkreipkite dėmesį, kad skirtingoms arbatos rūšims reikia skirtingos virimo temperatūros, pavyzdžiui, juodoji arbata užpilama 95-100 laipsnių C temperatūroje, o žalioji - maždaug 75 laipsnių C temperatūroje. Jei ieškote arbatinuko su šildytuvu, kuris leidžia atskirti užpilo masę nuo tirščių, rekomenduojame KonigHOFFER BONITO modelį, kurio talpa - 1 litras. Vidinio sietelio pavidalo virintuvą patogu naudoti, nes į jį paprasčiausiai supilsite reikiamą kiekį džiovintos kavos.

Peržiūrėkite mūsų asortimento gaminius ir perskaitykite kitus tinklaraščio įrašus:

- Kavos puodeliai

- Puodeliai

- Auksiniai kavos puodeliai

- Kavos puodeliai

- Kuo skiriasi arbatos puodelis nuo kavos puodelio?

- Kokiuose puodeliuose patiekti arbatą?

- Kokiam puodeliui, kokiam puodeliui kokią kavą?

Mūsų Produktai

Naujienos
|
Bestseleriai
|
Akcijos
Pakraunama...