21.12

Kaip elegantiškai patiekti žuvį?

Kai kalbame apie elegantišką žuvies patiekimą, galime rinktis iš daugybės variantų. Pirmasis aspektas - ar patiekalas ant stalo bus patiekiamas sveikas, ar supjaustytas gabaliukais. Tai, be kita ko, priklauso nuo konkretaus ruošiamo patiekalo. Atminkite, kad jei žuvį ruošiate folijoje, mėsą prieš patiekiant reikėtų išvynioti. Taip yra todėl, kad laikant ją šiltą gali būti sunku porcijuoti. Visą žuvį galite išdėlioti ant keptų ar trintų bulvių arba tam tikslui naudoti ryžius. Papildykite ją žaliaisiais garnyrais. Tai gali būti švieži bazilikai arba salotos. Kitas elegantiško žuvies patiekimo variantas - šalia žuvies padėti griežinėlį citrinos, o ant mėsos uždėti gabalėlį sviesto.

Kaip gražiai patiekti žuvį lėkštėje?

Labai svarbu, kaip elegantiškai patiekti žuvį, yra lėkštės, kuriose patiekalas patiekiamas. Verta įsitikinti, kad jos yra vieno komplekto su kitais patiekalais dalis. Tai užtikrins dar didesnę valgomojo estetiką, kuri neatsiejama nuo elegancijos. Dažnai dėmesys tokioms detalėms leidžia atsisakyti papildomo dekoravimo, nors šviežios daržovės, papildančios patiekalo skonį, visada yra sveikintinos. Mūsų asortimente rasite žuviai tinkamų vakarienės lėkščių, pavyzdžiui, Adel Black 24 cm, Erica Grey 27 cm ir Odette 27 cm. Taip pat turime jums paruoštų pietų indų rinkinių.

Kaip patiekti padažus prie žuvies?

Padažus žuviai patartina patiekti atskiruose induose stalo viduryje. Tai kur kas elegantiškesnis variantas nei jais apipilti mėsą. Be to, svečiai galės pasiekti priedus pagal savo pageidavimus. Šis variantas taip pat puikiai tiks, jei žuvį patiekite ne atskiromis porcijomis kiekvienam, o orkaitėje kepamame inde. Panašiai galite elgtis ir su salotomis bei salotomis su padažais. Kai kalbama apie duoną, pavyzdžiui, česnakines bagetes ar skrebučius, galite juos sudėti į krepšelį. Taip pat pravartu paruošti sumuštinių su žuvimi, kuriuos galite išdėlioti lėkštėje.

Kokie priedai tinka prie žuvies?

Galvodami apie tai, kokie priedai tinka prie žuvies, galime daryti išvadą, kad pasirinkimas tikrai nemažas. Pirmiausia tai įvairios formos bulvės - keptos, trintos arba bulvių traškučiai. Taip pat galima apsvarstyti ryžių ar košės galimybę. Pasirūpinkite ir išskirtiniu padažu. Populiariausi variantai yra vinegretas, grietinėlės ir brokolių, jogurto ir žolelių, citrinų, pievagrybių ir špinatų. Lašišą galite patiekti su bulviniais arba cukinijų blyneliais, o rūkytą žuvį - su kiaušiniu ir avokadu. Daugelis žmonių vertina derinį su makaronais, rugine ar viso grūdo duona arba įvairiais užpilais.

O kaip dėl stalo įrankių?

Žuvies stalo įrankiai taip pat pravers. Tai trišakė šakutė ir peilis be kaulų. Kalbant apie tinkamuspriedus, nereikėtų pamiršti žuvies lėkščių. Jos turėtų būti pačios lėkštės formos. Mūsų asortimente taip pat rasite įvairių dydžių - 50 cm, 55 cm, 60 cm ir 65 cm - "Basic Kitchen Cookini" žuvies padėklų. Taip pat rekomenduojame "Kashub" 38 cm lėkštę.

Taip pat žiūrėkite kitus mūsų siūlomus produktus:

- Lėkštės

- Vakarienės serviravimas

- Salotų dubenys

- Lėkštės

- Kokiuose puodeliuose reikėtų patiekti arbatą?

- Kokia tvarka reikia serviruoti stalą?

Mūsų Produktai

Naujienos
|
Bestseleriai
|
Akcijos
Pakraunama...